Astroforum מי אנחנו?


פורום אסטרונומיה. אתם מוזמנים לשתף אותנו במידע מעניין לטובת הקהילה. דיונים,עדכונים,שיתופי מידע בנושאים אסטרונומיים ועוד...

Astroforum מי אנחנו?

הודעהעל ידי מיכאל פימה » 01 פברואר 2012, 20:37

ברוכים הבאים לאתר Astroforum - "הפורום הישראלי לאסטרונומיה וחלל ".

Astroforum פועל מתוך עקרון של שיתופי פעולה בין גופים על מנת ליצור רשת חברתית ומארג ערכי בו שותפים ארגונים מתחומים רבים ומגוונים המיישמים הלכה למעשה את הערכים של העברת המסר המדעי והאסטרונומי לטובת הקהילה ברוח ההתנדבות והנתינה.

מטרת האתר ומערכת הפורומים נועדה לשרת את טובת הקהילה חובבת מדע ואסטרונומיה, למעננו ולמען הנחלת אהבתנו גם לדורות הצעירים יותר המתעניינים באסטרונומיה ולאחד את מדע האסטרונומיה על מגוון היבטיו : אסטרופיזיקה, דיונים בחקר מערכת השמש, מדעים פלנטריים וחקר כדור הארץ, אסטרונומיה Visual , תצפיות שטח אסטרונומיות ועוד...
באתר זה הושקעו מאמצים רבים על מנת ליצור עבורכם מקום בו כולם יתכנסו ויוכלו לשאול שאלות, להביע דעתם,להתעניין, לחקור ולהבין את שאבות אבותינו משחר ההיסטוריה תמיד התעניינו בו... "השמיים מעל ראשינו" על מנת ליצור מאגר מידע אסטרונומי רב-גווני אשר יעשיר ויפרה את מדע האסטרונומיה למקצוענים ולחובבים, כאחד.
הפורום נועד לשמש במה לתרבות דיון שונה, מגוונת, מעמיקה, משתפת ומאחדת, לטובת כלל חובבי ואוהבי מדע האסטרונומיה, בארץ,מכל הגילאים ובכל רמת ידע ועניין.צוות האתר ואנשי מקצוע

פימה מיכאל - מייסד ומנהל האתר.
רעיון הקמת האתר נבע אצלי מן הצורך ובמטרה ברורה לשלב ידיים ולאחד בין כל חובבי המדע והאסטרונומיה בארץ ,ליצור קהילה מאוחדת ומשתפת ביחד עם פלטפורמה ידידותית וקלה לתפעול, אתר נקי מפרסום, תוסס, דינמי ומקצועי, אתר מאובטח ככל האפשר לשמירה על פרטיותכם , למטרת לימוד והעשרת הכלל ברוח ההתנדבות. [/b]
ד"ר אברמוביץ - פורום אסטרונומיה תצפיתית Visual. אמיר הנו חובב אסטרונומיה וותיק, תחום התמחותו העיקרי של ד"ר אברמוביץ הוא בתחום האסטרונומיה התצפיתית בכלל וכוכבים כפולים בפרט.
הרב ד"ר שי ואלטר - פורום אסטרונומיה ביהדות. מלמד את הלוח העברי והלכות קידוש החודש לרמב"ם ונושאים אסטרונומיים קשורים בחישוב הלוח ואסטרונומיה במקורות היהדות. מנהל המכון ללימודי קידוש החודש ע"ש דרייזין בישיבת כרם ביבנה.
ד"ר רוני יעקובי - פורום אסטרופיזיקה. בוגר החוג לגאופיזיקה ומדעים פלנטריים אוניברסיטת תל-אביב, המכון להינע סילוני JPL נאס"א. תחום התמחות – אסטרופיזיקה ומדעים פלנטריים.
ד"ר דיאנה לאופר - פורום מערכת השמש, מטאורים וגופים קטנים. החוג לגאופיזיקה ומדעים פלנטריים, אוניברסיטת תל-אביב, מצפה הכוכבים בגבעתיים והאגודה הישראלית לאסטרונומיה. תחום התמחות – גופים קטנים במערכת השמש.
שי חלצי - ראש חטיבת המטאורים באגודה הישראלית לאסטרונומיה.
טל ענבר - פורום חלל ולוויינים. ראש המרכז לחקר החלל במכון פישר, מומחה בנושא חלל, תעופה לוויינים, פעיל בנושאי חינוך בתחום החלל .
מיכאל צוקראן - פורום זיהום אור. חובב וצלם אסטרונומי, הקים קבוצה של מתנדבים מרחבי הארץ ששמה לה למטרה לקדם חיסכון אנרגטי בתאורת החוצות, לשפר את איכותה ולהקטין את הפגיעה באזרחים ובטבע שנגרמת על ידי זיהום האור.
ד"ר פת-אל יגאל - יעוץ מקצועי. מנהל מצפה הכוכבים בגבעתיים ויושב ראש האגודה הישראלית לאסטרונומיה , תחום התמחותו באסטרונומיה קלאסית, בקבוצות הכוכבים והמיתולוגיה שלהן, וכן כחוקר במעבדה לחקר שביטים בחוג לגאופיזיקה ומדעים פלנטריים באוניברסיטת תל אביב.
נדב רוטנברג. בוגר מצפה הכוכבים בגבעתיים, פעיל באגודה הישראלית לאסטרונומיה כאשר בתחום אחריותו בעיקר ארגון התצפיות ההמוניות של האגודה וכן הקמת אתר האינטרנט של האגודה.
מיכל לוינשטיין. פעילה באגודה הישראלית לאסטרונומיה, כאשר בתחום התמחותה: אתר האינטרנט של האגודה, רשתות חברתיות, ארגון אירועים מיוחדים לחברי האגודה ותצפיות רחוב.
פת-אל אלי - מחשוב. בוגר החוג לגאופיזיקה ומדעים פלנטריים באוניברסיטת תל-אביב. תמיכה טכנית,דומיין, מבעלי האתר.


שמיים צלולים
צוות אתר

הבהרה- "הפורום הישראלי לאסטרונומיה וחלל" הנו אתר פרטי היוצר במה ציבורית לנושא המדע ואסטרונומיה ומשתף ארגונים,מוסדות ועוד.. לפרסום הודעותיהם ופעילויות נלוות וכיוצא בזה ועפ"י שיקול דעתה.
למען הסר ספק -אין האתר נתמך בשום צורה שהיא כספית או כל תמורה אחרת ע"י הגופים המצויים עמו בשיתוף פעולה.
למעט האפשרות לפרסום הודעות של מי משיתופי הפעולה אין קשר רשמי לבין אתר "הפורום הישראלי לאסטרונומיה וחלל", מכאן שאין האתר אחראי להודעות מטעמם ולהיפך - אין למי משיתופי הפעולה אחריות לתוכן ההודעות בפורום למעט הודעות שהובאו בשמה ואינה אחראית גם להודעות בתתי הפורומים המנוהלים על ידי פעילים. כל צוות המקצועי באתר זה עושים זאת באופן פרטי הן כמנהלי הפורמים והן כפעילים ואין למי ממשתפי הפעולה אחריות להודעותיהם ולתוכנן ואין לראות בהן כמשקפות את עמדה או כהודעות מטעמה בכל עניין ועניין למעט הודעות בקשר לפעילותיה בפורום המיועד לכך.
אנו מקווים שאתר "הפורום הישראלי לאסטרונומיה וחלל" יועיל לפיתוח השיח הציבורי בנושא המדע והאסטרונומיה.
סמל אישי של המשתמש
מיכאל פימה
 
הודעות: 1289
הצטרף: 24 ינואר 2012, 13:58
מיקום: ירושלים

Re: מטרת האתר והכרת אנשי המקצוע

הודעהעל ידי מיכאל פימה » 23 מאי 2012, 16:07

תמונה


אודות קרן רמון

במהלך השנים האחרונות נטוותה רשת של ארגונים אשר בברכתה של רונה והמשפחה, נושאים את שמם של אילן ואסף רמון. מדובר ב- 40 פעילויות בתחומי החינוך, מדע, ספורט, אומנות, טבע, תעופה, בריאות ועוד. הפרויקטים השונים באים לידי ביטוי בשטח באמצעות מוסדות ותוכניות חינוך, מרכזי מבקרים, בתי-ספר, תחרויות, מעבדות, תערוכות, מלגות, טורנירים, מועדונים, ספריות, אותות, יחידות בבתי חולים, שמות אתרים וישובים.

במהלך שנים אלו נוצרה רשת חברתית ומארג ערכי בו שותפים ארגונים מתחומים רבים ומגוונים המיישמים הלכה למעשה את הערכים עליהם חונכו ועל-פיהם פעלו אילן ואסף. שלל אנשים ופעילויות שיש להם מכנה משותף המתבטא לא רק בשם אלא גם ברוח, בעשייה ובתרומה.

על בסיס הרשת החברתית הזו ומתוך רצון לארגן את הפעילות הרבה הקשורה בשמם של אילן ואסף רמון הוקמה קרן רמון.

קרן רמון, ע"ש אילן ואסף רמון, שמה לה למטרה לעודד את דור העתיד בישראל למצות את הפוטנציאל האישי והחברתי הטמון בכל אחד ואחת, כדי ליצור חברה ישראלית ערכית ואיכותית יותר.

קרן רמון פועלת במרחב החינוכי, והינה חברה בקהילת החלל האזרחית בישראל. מייסדי הקרן מאמינים כי יש בעולם החלל, התעופה והטכנולוגיה כדי לעורר השראה ולהעצים את השאיפה למצוינות אישית וחברתית של כל ילד וכל מורה בישראל. הקרן מעודדת עשייה חברתית כחלק מהמצוינות האישית, בדרכם של אילן ואסף.

כמו כן, קרן רמון מעודדת הצטיינות וחשיבה פורצת דרך בתחום המדע, הטכנולוגיה והחלל. בתחום הזה הקרן מפעילה תכניות, מלגות ותחרויות, שמטרתן לזהות את המצטיינים ולהעניק להם הזדמנות גם על הבמה העולמית, מתוך גאווה לאומית ישראלית ולמען ההגשמה עצמית.

קרן רמון פועלת למימוש מטרותיה על ידי שיתופי פעולה אסטרטגיים ונקודתיים עם גופים בעלי חזון משותף.

אופיים, פועלם ודמותם של אילן ואסף רמון הם ההשראה לפעילותה של הקרן. הקרן רואה בכל מי שמזדהה ומבין את החשיבות של העשייה למען הזולת שותף אמיתי לחלום המשותף, חברה ערכית וגאה בזהותה הישראלית.

קרן רמון מעניקה בכל שנה את אות רמון לתלמידים מצטיינים שהובילו פרויקטים חברתיים פורצי דרך ומחלקת מלגות לימודים יוקרתיות, כולל מלגת אוניברסיטת סינגולריטי, הניתנת ליזם שיפתח מיזם טכנולוגי שעתיד להשפיע על לפחות מיליון ישראלים בחמש השנים הקרובות, מלגות לאוניברסיטת החלל הבינ"ל ועוד.

עמוד הבית
סמל אישי של המשתמש
מיכאל פימה
 
הודעות: 1289
הצטרף: 24 ינואר 2012, 13:58
מיקום: ירושלים

Re: מטרת האתר והכרת אנשי המקצוע

הודעהעל ידי מיכאל פימה » 23 מאי 2012, 16:12

תמונה


Israeli Astronomical Association) IAA) - האגודה הישראלית לאסטרונומיה

האגודה הישראלית לאסטרונומיה הוקמה בשנת 1951 והיא עמותה רשומה (ע"ר) המאגדת מאות אסטרונומים וחובבים בכל הגילאים מכל רחבי הארץ, במטרה לקדם את מודעות הציבור בישראל למדע האסטרונומיה, ולהוות מוקד פעילות והעשרה לחובבי אסטרונומיה ישראלים באשר הם.
האגודה מקיימת מגוון רחב של פעילויות לציבור ולחבריה: הרצאות, תצפיות שמיים בטלסקופים, תצפיות ליליות במדבר, סופי שבוע אסטרונומיים משפחתיים, ימי עיון עם מרצים מהאקדמיה, פעילויות לקראת אירועים אסטרונומיים מיוחדים, קורסים למבוגרים, הנחות רבות לחברים ועוד. לרבים מהחברים טלסקופים ואמצעי תצפית אחרים. בנוסף פעילויות מחקר של תלמידי בתי ספר, השתלמויות וקורסים שונים המיועדים לקהל הרחב ולמורים בכל הרמות. האגודה מפרסמת רבעון אסטרונומי - "אסטרונומיה", בעברית. רבעון זה הוא היחיד מסוגו בארץ. האגודה מוציאה לאור ומפרסמת גם אלמנך שנתי של שמי ישראל, בו מפורטים נתונים ואירועים אסטרונומיים למדינת ישראל. גם האלמנך הוא יחיד מסוגו.
האגודה הוקמה בירושלים, כמלכ"ר (מוסד ללא כוונת רווח), מרכזה נמצא כיום במצפה הכוכבים בגבעתיים. במצפה ממוקם בתוך כיפה נעה, טלסקופ "16 מסוג Schmidt-Cassegrain ממוחשב, עם מצלמת CCD והוא השלישי בגודלו בארץ אחרי שני הטלסקופים שבמצפה וויז של אוניברסיטת ת"א (סמוך למצפה רמון).
הפעלת המצפה נעשית בשיתוף עם עיריית גבעתיים. הפעילויות פתוחות לקהל הרחב וחינם לחברי האגודה. ערבי הפעילות הסדירים הם בימי שלישי וחמישי.
דמי חבר שנתיים באגודה הם 150 ש"ח. חברות מקנה זכות לקבל את ארבעת רבעוני "אסטרונומיה" וספר אלמנך השמיים לשנת החברות, כניסה חינם למצפה הכוכבים בגבעתיים, הנחות לקורסים וחוגים, הנחות משמעותיות לתצפיות ליליות, סופי השבוע וימי עיון מיוחדים. בנוסף הנחות לפעילות במרכז אילן רמון בב"ש, הנחות על מנוי Sky & Telescope והנחות להצגות תאטרון "קרוב" בתל-אביב.
כל אדם באשר הוא יכול להתקבל כחבר באגודה.
כנס האגודה מתקיים פעם בשנה וכולל יום עיון עם מרצים אורחים מאוניברסיטאות ומכוני מחקר בארץ. במהלכו של הכנס מתקיימת גם האסיפה הכללית השנתית הרגילה של האגודה ונבחרים מוסדות האגודה - ועד וועדת בקורת.
כל הפעילויות של האגודה מתבצעות בהתנדבות מלאה וללא מטרת רווח.
סמל אישי של המשתמש
מיכאל פימה
 
הודעות: 1289
הצטרף: 24 ינואר 2012, 13:58
מיקום: ירושלים

Re: מטרת האתר והכרת אנשי המקצוע

הודעהעל ידי מיכאל פימה » 26 אוגוסט 2012, 15:58

תמונה

קבוצה להחזרת שמי הלילה והתייעלות אנרגטית בישראל


קבוצה של מתנדבים מרחבי הארץ ששמה לה למטרה לקדם חיסכון אנרגטי בתאורת החוצות,
לשפר את איכותה ולהקטין את הפגיעה באזרחים ובטבע שנגרמת על ידי זיהום האור. חברי הקבוצה מתמקדים בשלושה תחומים:
הסברה: הסברת הבעיתיות בתאורה המקובלת ברוב חלקי הארץ ובהבנת נזקיה.
תקנות: מתקנות התאורה שנקבעו בארץ וסריקת עשרות רבות של תקנים מרחבי העולם גובשו המלצות לתקנות שיביאו לחיסכון רב וימנעו ככל האפשר את הנזקים לאזרח ולטבע.
פתרונות: מבין פתרונות התאורה והיצרנים הקיימים בשוק, אותרו מספר גופי תאורה לכל סוג מקור אור שמבטיחים עמידה בתקנות. הגופים שאותרו מתאימים הן לאילוצי תקציב והן לדרישות עיצוב.
הקבוצה תעשה ככל שתוכל, לסייע לגופים העוסקים בתאורת החוצות בגיבוש עקרונות, תקנות וחוקים ובמימושם.
הסיוע ינתן ללא תמורה ו/או תנאים כלשהם.
קבוצה להחזרת שמי הלילה והתייעלות אנרגטית בישראל- הצוות הטכני.


http://WWW.ISRAEL-DARKSKY.COM
סמל אישי של המשתמש
מיכאל פימה
 
הודעות: 1289
הצטרף: 24 ינואר 2012, 13:58
מיקום: ירושלים


חזור אל פורום אסטרונומיה - AstroForum

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 26 אורחים

cron